Mám záujem
Mám záujem

Rodinný dom, Spišský Hrušov: Tepelné čerpadlo NORDIS

Tentokrát bola požiadavka od klienta zo Spišského Hrušova dosť zaväzujúca. Klient požadoval, aby sa inštaláciou tepelného čerpadla NORDIS znížila spotreba elektrickej energie natoľko, aby bol schopný splácať úver za technológiu. Rodinný bol vykurovaný elektrickým kotlom, za ktorý chodila faktúra za energie v stovkách eur.

Po obhliadke rodinného domu a naprojektovaní výkonu tepelného čerpadla sme sa dohodli s majiteľom rodinného domu na cene inštalácie, pri ktorej sme garantovali minimálnu úsporu 40 %. Po hlavnom vykurovacom období však môžeme skonštatovať, že sa nám podarilo znížiť spotrebu elektrickej energie na kúrenie o viac ako 50 %.

Klient je spokojný, že má predhriatu TÚV v 200 l zásobníku za veľmi nízke finančné náklady, čo zabezpečuje veľmi efektívna moderná technológia tepelného čerpadla NORDIS.

Požiadavkou klienta tiež bolo, aby ostal do systému vykurovania pripojený aj kotol na tuhé palivo, ale už po prvej zime si je klient vedomý, že to bolo vzhľadom k výkonu a úspore tepelného čerpadla zbytočné.

Zhrnutie:

  • inštalované tepelné čerpadlo NORDIS Split 16 kW
  • vstavaný 200 l zásobník TUV
  • nezateplený dom s dvojsklom
  • veľkosť vykurovanej plochy 200m2
  • vybavená dotácia pre klienta z projektu Zelená domácnostiam 3 400 €
Použité technológie