Mám záujem
Mám záujem

Buderus

Ako máloktorá značka na svete sa Buderus môže pochváliť históriou dlhšou ako 280 rokov. Už v roku 1731 založil Johann Wilhelm Buderus svoju zlievareň pri Laubachu v Hornom Hessensku.

Do Československej republiky sa kotly Buderus dovážali v minulosti cez podniky zahraničného obchodu, a tak v mnohých významných budovách, ako napríklad Kongresové centrum Praha alebo Ministerstvo zahraničných vecí SR Bratislava, zabezpečujú tieto kotly spoľahlivé vykurovanie i ohrev vody. Výnimkou nie sú ani kotly menších výkonov v rodinných domoch, ktoré pracujú viac ako 25 rokov.

buderus

Buderus a Bosch? Výsledkom je prémiová kvalita

Ďalší rozvoj firmy, ktorý v konečnom dôsledku prináša vyššiu spokojnosť zákazníkov, je podporený faktom, že firma Buderus sa v roku 2004 stala súčasťou koncernu Bosch.

Buderus, ako systémový odborník, ponúka na slovenskom trhu komplexné riešenia vykurovacích systémov pre byty, rodinné domy ale aj stredné a veľké objekty. Ponuka zahŕňa vykurovacie zariadenia na zemný plyn, propán, ale taktiež aj zariadenia využívajúce obnoviteľné zdroje energie. Buderus ako dodávateľ kompletných vykurovacích systémov ponúka zásobníkové ohrievače teplej vody, vykurovacie telesá a regulácie pre každý typ systému. Pre zákazníka to znamená, že dostane kompletný systém od jedného dodávateľa.

Technológia ako tajná zbraň

V súčasnej dobe sa značka Buderus zameriava na nové pokrokové riešenia, ktoré viac uplatňujú technológie využívajúce obnoviteľné zdroje energie. Úspornosť, ekonomickosť a ekologické dôsledky používania tepelných čerpadiel alebo kombinácia solárnych panelov a kondenzačného plynového kotla sú v dnešnej dobe veľmi zaujímavým variantom v novostavbách a tiež pri rekonštrukcii starších objektov.

Všetky ponúkané produkty spĺňajú najmodernejšie ekologické nároky a sú koncipované s ohľadom na čo najekonomickejšiu prevádzku. Zodpovedné plánovanie a realizácia vykurovania vyžaduje rovnako zodpovedného dodávateľa: firma Robert Bosch, spol. s r.o., Divízia Termotechnika – Buderus je tým pravým.

Tepelné čerpadlá

Tepelné čerpadlo získava bezplatnú energiu zo vzduchu, pôdy alebo spodnej vody. Môžete tak komfortne a ekologicky vykurovať vašu domácnosť a zásobovať ju teplou vodou.

LOGATHERM WSW 196i (T)

S novým efektívnym tepelným čerpadlom zem-voda od značky Buderus využívate energiu zo zeme, a tým šetríte životné prostredie bez toho, aby ste sa vzdali komfortu.

LOGATHERM WSW 186i

S novým efektívnym tepelným čerpadlom zem-voda od značky Buderus využívate energiu zo zeme, a tým šetríte životné prostredie bez toho, aby ste sa vzdali komfortu.

LOGATHERM WPS

Tepelné čerpadlá zem-voda Logatherm WPS K-1 a Logatherm WPS-1 vo výkonových variantoch 6/8/10 kW a 6/8/10/13/17 kW.

Rekuperácia

Zaizolované fasády a vzduchotesné okná zabraňujú efektívnej cirkulácii vzduchu v moderných budovách. Dôsledokom je vlhký, dusivý a prašný vzduch v miestnosti. Ten poškodzuje zdravie a nie je dobrý ani pre stropy a steny. Riešením je kontrolované vetranie obytného priestoru: postará sa o príjemnú a zdravú klímu v miestnosti – a to automaticky.

LOGAVENT HRV 2

Systém kontrolovaného vetrania v troch výkonoch Logavent HRV2-140 /230 /350 sa automaticky postará o výmenu zatuchnutého vzduchu za čerstvý, pričom ušetríte ešte viac energie: až 90 % tepla sa izoluje z vyčerpaného vzduchu

Klimatizácie

Správna klíma v miestnosti nie je len otázkou pohodlia, ale mnohokrát aj záležitosťou zdravia. Prehriate priestory vytvárajú nadmernú záťaž na organizmus, a je jedno, či ide o malých drobcov alebo starých rodičov. Vyriešte tento problém raz a navždy s prémiovými klimatizáciami od spoločnosti BUDERUS.

LOGACOOL AC 166i.2

Kvalitná a výkonná klimatizačná jednotka s výkonom 2.6 až 7 kW, ktorá sa postará o správnu atmosféru vo vašej domácnosti v akomkoľvek počasí a ročnom období. Samozrejmosťou je automatická prevádzka – chladenie / kúrenie podľa nastavenej teploty.