Mám záujem
Mám záujem

Klimatizácia

Klimatizácia je proces úpravy kvalitatívnych parametrov vzduchu v uzatvorených priestoroch. Pre systém zariadení na úpravu a rozvod upraveného vzduchu a to tepelnou úpravou vzduchu, filtráciou, respektíve prevetrávaním.

Niekedy je to aj zdravotná nevyhnutnosť, napríklad v nemocniciach – operačných sál, vlakoch, spoločenských miestnostiach, reštauráciách, kaviarňach,  atď.

Klimatizácia (s filtrovaním vzduchu, úpravou vlhkosti) sa používa v miestach so zvýšenými nárokmi na čisté a hypoalergéne prostredie, ako sú operačné sály a nemocničné priestory. Pri extrémnom teple počasí dokáže zabrániť dehydratácií a kolapsom z prehriatia organizmu.

Nesprávne používanie klimatizácie vplyvom cirkulujúceho vzduchu nastaveného na extrémne nízke teploty a zlým smerom, môže viesť k vysychaniu očí a ich páleniu, bolestiam hlavy, stuhnutým krčným svalom, vysušenej koži, angíne, zhoršeniu astmy a podobne. Zásadným opatrením je vyhýbanie sa tepelným šokom pri prechodoch medzi klimatizovaným a vonkajším prostredím. Zanedbaná údržba klimatizačných zariadení, hlavne výmena filtrov, môže viesť k znečisťovaniu klimatizovaného vzduchu. Najrizikovejšie je šírenie choroboplodných mikroorganizmov, najmä Legionell.

Klimatizačné jednotky sú vybavené ekologickým chladivom, majú vysokú účinnosť a sú spoľahlivé, čo je najdôležitejšie. Sú úsporné v plnej miere a zohľadňujú životné prostredie.

Máte záujem?
Kontaktujte nás a my vám s radosťou vysvetlíme, poradíme a vyberieme najvhodnejšiu variantu.
Ak budete chcieť, tak aj dotáciu za vás vybavíme.
Kontaktovať nás