Mám záujem
Mám záujem

Rodinný dom, Košice: Tepelné čerpadlo NORDIS

Vycestovať za klientom, ktorý má vážny záujem o kvalitné a udržateľné energetické riešenie svojej stavby, pre nás nepredstavuje problém. Tentokrát nás to zavialo trochu viac na východ, neďaleko Košíc.

V tomto prípade sme od klienta dostali naozaj ambicióznu požiadavku: chce dostať svoj rodinný dom (novostavbu) do energetickej triedy A0. Ten, kto týmto veciam rozumie, vám potvrdí, že je potrebné dobre zvážiť všetky okolnosti a vybrať správnu kombináciu ideálne dvoch rôznych tepelných technológií, ktoré synergickým efektom zabezpečia čo najnižšie prevádzkové náklady.

Na dosiahnutie čo najefektívnejšieho vykurovania a ohrev TUV (teplá úžitková voda) sme použili tepelné čerpadlo značky NORDIS – 10 kW Monoblok. Tepelného čerpadlo je s domom prepojené vodným systémom. Vykurovanie v celom dome je zabezpečené moderným podlahovým vykurovaním. Ohrev teplej úžitkovej vody pre celý systém zabezpečuje 200 litrový zásobník s výmennou plochou 2,4 m2. Podlahová plocha tohto rodinného domu je 120 m2.

Dokončenie stavby je naplánované na leto 2023. Veríme, že o nejaký čas vám budeme vedieť so súhlasom klienta priniesť aj reálne čísla spotreby.

Klientovi sme v rámci komplexného riešenia okrem tepelného čerpadla NORDIS nainštalovali aj fotovoltickú elektráreňprojektovú referenciu k nej si môžete pozrieť tu.

Zhrnutie:

  • najefektívnejšie vykurovanie a ohrev teplej úžitkovej vody
  • nainštalované tepelné čerpadlo Monoblok s výkonom 10 kW
  • prepojenie tepelného čerpadla s domom je vodou
  • Vybavená dotácia pre klienta z projektu Zelená domácnostiam 3 117 €
Použité technológie