Mám záujem
Mám záujem

Rodinný dom, Košice: Fotovoltická elektráreň HUAWEI

Vycestovať za klientom, ktorý má vážny záujem o kvalitné a udržateľné energetické riešenie svojej stavby, pre nás nepredstavuje problém. Tentokrát nás to zavialo trochu viac na východ, neďaleko Košíc. 

V tomto prípade sme od klienta dostali naozaj ambicióznu požiadavku: chce dostať svoj rodinný dom (novostavbu) do energetickej triedy A0. Ten, kto týmto veciam rozumie, vám potvrdí, že je potrebné dobre zvážiť všetky okolnosti a vybrať správnu kombináciu ideálne dvoch rôznych tepelných technológií, ktoré synergickým efektom zabezpečia čo najnižšie prevádzkové náklady.

Fotovoltiku sme klientovi na novostavbe nainštalovali na streche domu. Na východnej a južnej strane strechy je umiestnených po 6 panelov s výkonom 450 Wattov. Celkový inštalovaný výkon je tak momentálne približne 5 400 Wattov.

Menič, ktorý sa pri realizácii inštaloval, je vyrábaný spoločnosťou HUAWEI a jeho výkon je 6 kW. Pri tomto meniči je dodatočne možné doinštalovať aj batériu pre uschovanie energie, a do istej miery tak kompenzovať menej slnečné dni energetickou rezervou v batérii. Fotovoltaická elektráreň bude slúžiť na zníženie spotreby elektrickej energie, primárne na pohon tepelného čerpadla, ktorým sa zabezpečí kúrenie, TUV (teplá úžitková voda) a chod celého rodinného domu.

Pre tohto klienta sme realizovali aj montáž tepelného čerpadla značky NORDIS – informácie o tomto projekte nájdete tu.

Zhrnutie:

  • na novostavbe naištalových 12 panelov s výkonom 450W
  • použitý menič značky Huawei s výkonom 6 kW
  • využitie na ohrev teplej úžitkovej vody, pohon tepelného čerpadla
  • Vybavená dotácia pre klienta z projektu Zelená domácnostiam 1 500 €

Použité technológie