Mám záujem
Mám záujem

V malebnom meste Námestovo na Orave sme inštalovali tepelné čerpadlo NORDIS OPTIMUS PRO HOP12WODU3 + HOP160WIDU3

V malebnom meste Námestovo na Orave sme nedávno dokončili inštaláciu moderného tepelného čerpadla pre rodinný dom. Naša voľba padla na model NORDIS OPTIMUS PRO HOP12WODU3 + HOP160WIDU3, ktorý disponuje výkonom 12 kW s externým 200-litrovým zásobníkom TUV pre optimálne využitie energie.

Hlavným cieľom inštalácie bolo zabezpečiť účinné vykurovanie cez radiátory. V snahe zvýšiť energetickú efektívnosť a znížiť náklady na vykurovanie sme vám poskytli tepelné čerpadlo ako hlavný zdroj tepla. Zároveň sme však rešpektovali požiadavku klienta na ponechanie kotla s tuhým palivom ako rezervného a doplnkového zdroja tepla.

Počas vykurovacieho hlavného obdobia bude rodinný dom využívať tepelné čerpadlo, ktoré je ekonomicky výhodnejšie v porovnaní s nákladmi na nákup tuhého paliva do kotla. Našim cieľom je demonštrovať efektivitu využívania tepelného čerpadla a zhodnotiť jeho schopnosť pokryť potreby vykurovania počas celej sezóny.

Zároveň sme sa dohodli s klientom, že po skončení vykurovacej sezóny zhromaždíme nové informácie a skúsenosti, ktoré získame zo sledovania prevádzky tepelného čerpadla. Tieto informácie nám lepšie pomôžu porozumieť jeho a nastaveniam podľa potreby klienta.

Celkovo verím, že inštalácia tepelného čerpadla NORDIS v tomto rodinnom dome prinesie nielen úsporu nákladov, ale aj komfortné a energetické efektívne vykurovanie, čo bude mať pozitívny vplyv nielen na rodinný rozpočet, ale aj na životné prostredie.

Použité technológie