Mám záujem
Mám záujem

Kombinácia fotovoltickej elektrárne a tepelného čerpadla v Poprade

Je skvelé vidieť, že váš klient kombinuje fotovoltickú energiu s tepelným čerpadlom, čím maximalizuje využitie obnoviteľných zdrojov energie. Tu je niekoľko dôležitých bodov, ktoré je potrebné zvážiť:

  1. Výkon fotovoltického systému: S celkovým výkonom 10120W a 12 panelmi s výkonom 460W každý, váš fotovoltický systém by mal byť schopný vyprodukovať dostatok elektrickej energie na pokrytie spotreby domácnosti vrátane prevádzky tepelného čerpadla.
  2. Inštalácia: Inštalácia fotovoltických panelov na strešnú krytinu z falcového plechu je bežná prax a hliníková konštrukcia zabezpečuje pevnosť a dlhodobú odolnosť proti poveternostným podmienkam.
  3. Menič: Huawei SUN 2000 – 10KTL-M1 hybrid je menič s vysokým výkonom a schopnosťou optimalizovať výkon fotovoltického systému. Hybridná funkcia umožňuje pripojenie batérie pre ukladanie nadbytočnej energie.
  4. Batéria: Batéria Huawei s kapacitou 15 kWh poskytuje možnosť ukladania nadbytočnej energie na použitie v neskoršom čase, keď je produkcia solárnej energie nižšia alebo počas nočných hodín.
  5. Tepelné čerpadlo: Tepelné čerpadlo IVT AIR Module E 15 využíva elektrickú energiu na prevádzku. V kombinácii s fotovoltickým systémom zabezpečuje ekologické a účinné vykurovanie a chladenie domu.
  6. Virtuálna batéria: Ukladanie prebytočnej energie do virtuálnej batérie umožňuje efektívne riadenie využitia energie a minimalizuje straty.

Celkové zhrnutie, kombinácia fotovoltického systému s tepelným čerpadlom a inteligentným riadením energie je vynikajúcim spôsobom, ako znížiť spotrebu energie z fosílnych palív a prispieť k udržateľnejšiemu životnému štýlu.

Použité technológie