Mám záujem
Mám záujem

Inštalovanie fotovoltiky v Poprade

V meste Poprad, ktoré je branou do Vysokých Tatier, sme uskutočnili ďalšiu úspešnú inštaláciu solárneho fotovoltického systému s výkonom 9900 W. Na strešnú krytinu z pálenej škridle sme namontovali 22 solárnych panelov na hliníkovej konštrukcii, s celkovým výkonom 9900 W. Výkon jedného panelu dosahuje 450 W, čím sme zabezpečili efektívny zber slnečnej energie.

Na optimalizáciu výkonu sme použili menič od spoločnosti Fronius, ktorý umožňuje efektívne transformovať a riadiť vyrobenú elektrickú energiu pre vlastné využitie v domácnosti. Hliníková konštrukcia poskytuje stabilné upevnenie panelov na strešnú krytinu z pálenej škridle, čím zabezpečuje spoľahlivú a odolnú inštaláciu.

Vyrobená elektrická energia je klientom využívaná na vlastnú spotrebu, a prebytočná energia je efektívne ukladaná do virtuálnej batérie. Táto moderná technológia umožňuje domácnosti využívať solárnu energiu aj v časoch, keď slnečné žiarenie nie je k dispozícii, čím sa zvyšuje energetická nezávislosť.

Veríme, že táto fotovoltická inštalácia nielenže prinesie úsporu nákladov, ale aj prispieva k udržateľnej a ekologickej energetike .

Použité technológie