Mám záujem
Mám záujem

Inštalácia tepelného čerpadla a fotovoltiky v Telgárte

V malebnej obci Telgárt sme nedávno dokončili inovatívnu inštaláciu teplého čerpadla a fotovoltického systému v domčeku, ktorý prechádza rekonštrukciou. Aj napriek nezatepleným múrom nebolo pre tepelné čerpadlo Nordis problémom vykúriť túto nehnuteľnosť, čo svedčí o jeho výkonnosti aj v náročnejších podmienkach.

Rozhodujúci je fakt, že fotovoltika s výkonom 10120 W je synergicky prepojená s tepelným čerpadlom Nordis s výkonom 14 kW. Táto kombinácia sľubuje nielen energetickú účinnosť, ale aj zodpovedný prístup k životnému prostrediu. Fotovoltický systém s sofistikovanou technológiou spolupracuje s tepelným čerpadlom na zachytávanie a redistribúciu tepelnej energie. Toto integrované riešenie má za následok výrazné úspory nákladov, s potenciálom znížiť výdavky na vykurovanie a prípravu teplej vody až o 90 %.

S touto inštaláciou sme nielen poskytli účinné vykurovanie a prípravu teplej vody v rekonštruovanom domčeku, ale aj prispeli k udržateľnej a ekologickej energetike. Veríme, že naša práca prinesie nielen úsporu nákladov, ale aj radosť z využívania čistých a obnoviteľných energetických zdrojov v obci Telgárt.

Použité technológie