Mám záujem
Mám záujem

Inštalácia fotovoltickej elektrárne vo Veľkom Šariši

V krásnom mestečku Veľký Šariš na Východnom Slovensku sme uskutočnili inštaláciu výkonného solárneho fotovoltického systému s výkonom 10120 W. Na atypickú strechu z pálenej škridle sme nainštalovali 22 solárnych panelov na hliníkovej konštrukcii s celkovým výkonom 10,12kW. S jednotlivým panelom dosahujúcim výkon 460 W, sme zabezpečili spoľahlivý zber slnečnej energie.

Pre optimalizáciu výkonu sme využili menič Huawei SUN 2000 – 10KTL-M1 hybrid – 3 fázový, ktorý efektívne transformuje a zaraďuje vyrobenú elektrickú energiu pre vlastné využitie v domácnosti. Na upevnenie panelov sme využili hliníkovú konštrukciu, čo zabezpečuje stabilnú inštaláciu na atypickej streche s pálenej škridle.

Klient využíva vyrobenú elektrickú energiu pre vlastnú potrebu, pričom prebytočná energia je účinne ukladaná do 15 kW batériového úložiska. Táto inovatívna technológia umožňuje domácnosti maximálne využívať solárnu energiu, aj keď slnečné žiarenie nie je k dispozícii, čím sa zvyšuje energetická nezávislosť.

Významné je spojenie fotovoltického systému s tepelným čerpadlom Buderus s výkonom 14 kW. Táto synergia umožňuje efektívne využívanie a redistribúciu energie, pričom výrazne znižuje náklady na vykurovanie a prípravu teplej vody až o 90 %. Toto spojenie zabezpečuje energetickú účinnosť, ale aj preukazuje zodpovednosť voči životnému prostrediu.

Použité technológie